Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o. - Vysoušení vlhkého zdiva.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - Hliníková a plastová okna Ostrava. Okna vhodné i do pasivních domů.

Klempířství Dambor - klempířské práce v Brně a okolí. Obraťte se s důvěrou na náš tým zkušených profesionálů.

Dokurzu.cz - velký výběr rekvalifikačních kurzů ve vašem kraji.

NESTSERVICE s.r.o. - stavíme monolitické betonové stropy po celé ČR.

Švec beton - unikátní designové betonové schodiště. Realizace po celé ČR.

TOKAREX spol. s r.o. - realizace anhydritové podlahy po celé ČR.

Komíny Plachý - nerezové komíny na míru konkrétním podmínkám.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečovací systémy Brno.

Jak na funkční předsíň

Předsíň je prvním místem, které spatří oči hosta při každé návštěvě vašeho domova. Je to místo uvítání i pro vás při návratech domů. Část z předsíně zahlédne také poštovní doručovatel či kurýr při předávce objednaných zásilek. Tento prostor přináší první dojem z celého bytu, přesto je často místností, kterou zařizujeme úplně v poslední řadě a design nebo funkčnost zde většina z nás příliš neřeší. Proč tomu tak ale je? Vždyť přece přeplněný věšák, nevzhledně rozházená obuv nebo absence designových prvků zhatí celkovou prezentaci vašeho jinak perfektně zařízeného obydlí. Co když je ale prostor stísněný a nemáte věci kam uložit? S našim návodem vytvoříte funkční předsíň i na malém prostoru, která bude ozdobou celého domu!

Jak začít?

Pro využití každého centimetru prostoru ve funkční předsíni je vhodné využít nábytku a úložných systémů na míru. S takto navrženým nábytkem dokážete vyplnit prostor bez zbytečně nevyužitých mezer. U malých prostorů je vždy vhodné volit světlejší barvy a jednoduché linie. Ujasněte si potřeby vaše i všech členů domácnosti. Vlastníte mnoho párů bot? Zimní bundy zabírají nejvíce prostoru? Rádi se obouváte v sedě? Finální outfit zkontrolujete před odchodem z domu v zrcadle? Ideálním postupem je zapsání všech vašich potřeb do seznamu a následná konzultace s odborníkem, který bude váš nábytek navrhovat a vyrábět.

Jak na malý prostor?

Do malého prostoru lze díky funkčním řešením vměstnat velmi mnoho věcí. Věnujte pozornost prostoru nad vaší hlavou. Tento prostor je mnohdy často opomíjen, přestože nabízí místo pro úložné systémy. Kromě prostoru nad hlavou můžete ušetřit místo v botníku. Správně řešení botník dokáže pojmout až dvojnásobný počet obuvi. Takto řešený botník je vhodné vybavit také nástavci pro úsporné ukládání bot, které uspoří další centimetry a vaše boty nebudou okopané a znečištěné od jejich nesprávného vrstvení.

Funkční předsíňová stěna

Předsíňová stěna je ideálním řešením do předsíně menších rozměrů. Pokud zvolíte předsíňovou stěnu na míru, můžete do ní zakomponovat veškeré vaše potřeby a přesto bude mít jednotný design a charakter. Zakázková výroba dokáže nabídnout benefity v podobě přizpůsobení přímo dle vašich životních návyků. Do stěny můžete zakomponovat místo pro uložení slunečních brýlí, klobouků, čepic nebo dokonce vodítek pro psy a jiných potřeb.

Co když předsíňová stěna nestačí?

Máte předsíň malých rozměrů, ale předsíňová stěna nevyřeší vaše problémy s úložným prostorem? Nejvíce místa u vás zabírá jízdní kolo, dětský kočárek nebo tříkolky pro děti? S šikovným designerem by toto neměl být žádný problém. Přidejte tento problém na seznam požadavků a vytvořte návrh, který plně odpovídá vašim potřebám a přáním. Po konzultaci s profesionálem získáte funkční řešení pro zavěšení těchto nezbytností, které uvolní váš prostor.

Řiďte se minimalismem a dodržujte přidělená místa

I nejlépe zařízenou předsíň dokáže zhatit nepořádek. Snažte se nehromadit věci a těch nevyužívaných se raději zbavte. Přidělená místa se snažte dodržovat. Udržení pořádku v předsíni je důležité pro usnadnění orientace při odchodu z domu. Ušetříte tím cenné minuty, které můžete věnovat jiným činnostem. Pravidelné uklízení a organizace pomohou udržet předsíň v čistotě a zachovat funkčnost a estetiku přizpůsobeného prostoru.

Zajímá vás ještě něco dalšího?

Zeptejte se profesionálů ze společnosti Woodtech, kteří se zabývají návrhy a tvorbou předsíní na míru v Brně a nejbližším okolí, prostřednictvím kontaktního formuláře na jejich webu.

Fotografie