Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o. - Vysoušení vlhkého zdiva.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - Hliníková a plastová okna Ostrava. Okna vhodné i do pasivních domů.

Klempířství Dambor - klempířské práce v Brně a okolí. Obraťte se s důvěrou na náš tým zkušených profesionálů.

Dokurzu.cz - velký výběr rekvalifikačních kurzů ve vašem kraji.

NESTSERVICE s.r.o. - stavíme monolitické betonové stropy po celé ČR.

Švec beton - unikátní designové betonové schodiště. Realizace po celé ČR.

TOKAREX spol. s r.o. - realizace anhydritové podlahy po celé ČR.

Komíny Plachý - nerezové komíny na míru konkrétním podmínkám.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečovací systémy Brno.

Na co nezapomenout při plánování kuchyně?

Rozhodli jste se pro novou kuchyň na míru, ale nevíte si rady s vybavením a uspořádáním? Kuchyň je místo, ve kterém trávíme mnoho času, zejména pokud je spojeno s jídelnou, zároveň se jedná o prostor, jehož vybavení je plně zatěžováno a vyžaduje praktické uspořádání, ve kterém se vždy rychle zorientujeme a vše potřebné rychle najdeme.

Moderní kuchyň by měla splňovat pár pravidel, které si dnes v jednoduchosti popíšeme.

 

Pracovní plocha

Ať už v kuchyni připravujeme cokoliv, pracovní deska je naprostým základem. Jelikož u ní někdy musíme stát dlouhou dobu, je důležité, aby měla správnou výšku a pracovalo se u ní pohodlně. Ideální výška by se měla volit dle výšky toho, kdo v kuchyni tráví nejvíce času. Nejčastěji je však výška desky v rozmezí osmdesáti až devadesáti centimetrů.

Od této výšky se pak odvíjí také výška dřezu, která by měla být o pár centimetrů vyšší, než samotná plocha určená k práci.

Rozložení spotřebičů

Všichni se nejspíše shodneme, že nejzákladnějšími spotřebiči v každé kuchyni je varná deska, trouba a mikrovlnka. Mikrovlnná trouba by měla být umístěna tak, abychom s nádobím, které do ní vkládáme a vytahujeme, mohli pohodlně a hlavně bezpečně manipulovat. Co se pak týče trouby a varné desky, měli bychom je situovat tak, aby nám z každé strany vznikl prostor pro odkládání věcí.

Design

I vzhled kuchyně je důležitý. Pokud jste si uvědomili, že vybrat správně není zrovna jednoduché, můžete si nechat kuchyň vyrobit na míru od některé z brněnských firem. V mnoha z nich vám poradí nebo i vyhotoví návrh. Spolehnout se na ně můžete i ve výběru originálních prvků, například designových židlí.