Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o. - Vysoušení vlhkého zdiva.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - Hliníková a plastová okna Ostrava. Okna vhodné i do pasivních domů.

Klempířství Dambor - klempířské práce v Brně a okolí. Obraťte se s důvěrou na náš tým zkušených profesionálů.

Dokurzu.cz - velký výběr rekvalifikačních kurzů ve vašem kraji.

NESTSERVICE s.r.o. - stavíme monolitické betonové stropy po celé ČR.

Švec beton - unikátní designové betonové schodiště. Realizace po celé ČR.

TOKAREX spol. s r.o. - realizace anhydritové podlahy po celé ČR.

Komíny Plachý - nerezové komíny na míru konkrétním podmínkám.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečovací systémy Brno.

Stavba domu

Dětský pokojíček jako z katalogu. Jak na to?

20. 1. 2023

Dětský pokojíček je místem, kde se velmi těžko udržuje pořádek. Všude se povalují hračky, krabice přetékají, děti vše roznášejí do všech koutů a nakonec i do celého domu. Ale nevzdávejte to.

Aplikace betonové stěrky na stávající obklad nebo dlažbu

11. 1. 2023

Aplikace betonové stěrky na stávající obklad nebo dlažbu je velmi jednoduchá. Nejdříve je nutné odstranit všechen starý obklad a dlažbu. Poté je nutné povrch očistit, aby byl připraven pro aplikaci betonové stěrky. Následně se na povrch nanese směs cementu a jemného písku. Až směs uschne, vyleští se.

Betonové podlahy

31. 8. 2022

Víte, jaký je jeden z nejpoužívanějších způsobů pro realizaci podlahy v rodinných a bytových domech? Správně tušíte, že jde o hlazený cementový potěr neboli betonovou podlahu. Důvod je prostý. Jedná se o rychlé, jednoduché a hlavně cenově dostupné řešení.

Jak využít podkroví

11. 5. 2022

Uvažujete o rekonstrukci? Bydlíte v domě a pohráváte si již nějaký čas s myšlenkou půdní vestavby? Toužíte po větším prostoru, ale nejste si jisti, zda byste plochu navíc efektivně využili?

Jak zabezpečit dům, když jedete na dovolenou?

30. 7. 2021

Každý z nás se těší na zaslouženou dovolenou. Co nás však ale může v té nedočkavosti a nadšení z blížícího se odpočinku trochu znervózňovat, je obava o vlastní majetek. Pojďme si tedy říct, jak nejlépe zabezpečit dům před odjezdem na dovolenou.

Výhody rekonstrukce bytového jádra

30. 5. 2021

Důvodů pro rekonstrukci bytového jádra může být mnoho. Pravdou je, že tato úprava vždy posune byt na vyšší úroveň. Nejen, že automaticky stoupne cena bytu, takže i z hlediska dlouhodobé investice je rekonstrukce bytového jádra výhodná, ale jednoduše obyvatelé bytu se v takovémto obydlí budou cítit mnohem lépe. Existuje mnoho dalších výhod rekonstrukce bytového jádra. Moderní bytové jádro prosvětlí domov, zútulní jej a v neposlední řadě jde o také o zhodnocení peněz.

Dřevěné podlahy a děti: Jde to dohromady?

26. 7. 2020

Jedno z velkých dilemat při zařizování bytu, a dětských pokojů především, představuje výběr podlahy. Každý materiál a provedení má svá pro a proti. My bychom rádi vyzdvihli výhody dřevěné podlahy, o níž si stále ještě mnoho lidí myslí, že se speciálně do dětského pokoje vůbec, ale vůbec nehodí. Je to ale skutečně tak?

Proč je keramická dlažba pro terasu či balkon lepším řešením než betonová dlažba?

17. 5. 2020

Stavíte nebo rekonstruujete terasu či balkon a stojíte nyní před zásadní otázkou? Keramická, či betonová dlažba? To je, oč tu běží. Tentokráte ale není dilema tak náročné na rozhodnutí, jako tomu bylo v Hamletovi. Přinášíme vám totiž nyní několik důvodů, proč se rozhodnout právě pro podlahu z keramické dlažby.

Stavba rodinného domu na klíč ušetří čas

28. 11. 2018

Zárukou rychlého a kvalitního bydlení je dnes pro mnohé rodiny výběr novostavby na klíč. Pokud osloví stavební firmu, která se specializuje na stavby na klíč, získají zároveň jistotu kvalitní práce a dočkají se spokojeného bydlení v novém domově v rekordním čase.

Demolice nemovitostí

3. 11. 2018

Většina z nás touží po vlastním bydlení. Se zvyšujícím se počtem lidí se ovšem prázdná parcela na pěkném místě blízko centra města stává nedostižným snem. Ještě tak domeček nebo byteček po babičce, ale i babičky, po kterých by se dalo dědit, jsou nedostatkovým zbožím. Řešením je koupě neobyvatelné nemovitosti, její zbourání a postavení nové.

Proč jsou pasivní domy výhodnou investicí?

27. 3. 2017

O pasivních a nízkoenergetických domech se v současné době mluví a píše stále častěji, a to především o výhodách a přínosech, které tyto domy poskytují. Pokud tedy také patříte mezi ty, jež se poohlížejí po komfortním a příjemném bydlení pro sebe a svou rodinu, přečtěte si následující shrnutí všech benefitů, kterými se mohou tyto energeticky úsporné stavby pyšnit.