Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o. - Vysoušení vlhkého zdiva.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - Hliníková a plastová okna Ostrava. Okna vhodné i do pasivních domů.

Klempířství Dambor - klempířské práce v Brně a okolí. Obraťte se s důvěrou na náš tým zkušených profesionálů.

Dokurzu.cz - velký výběr rekvalifikačních kurzů ve vašem kraji.

NESTSERVICE s.r.o. - stavíme monolitické betonové stropy po celé ČR.

Švec beton - unikátní designové betonové schodiště. Realizace po celé ČR.

TOKAREX spol. s r.o. - realizace anhydritové podlahy po celé ČR.

Komíny Plachý - nerezové komíny na míru konkrétním podmínkám.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečovací systémy Brno.

Dětský pokojíček jako z katalogu. Jak na to?

Marný úklid pokojíčku

To, že pravidelně uklízíte dětský pokoj, dáváte hračky na místa, která jsou pro ně určená, rovnáte knížky, uklízíte poházené oblečení a stelete postele, ještě neznamená, že vaše urputná snaha má dlouhé trvání. Uklizený pokojíček obvykle vezme zasvé s příchodem dětí, které jsou z nového řádu a pořádku tak nadšené, že všechno okamžitě roztahají znovu. A všude to zase vypadá jako po výbuchu.

Pomozte potřebným

Pokud vás už věčný koloběh uklízení a nepořádku unavuje a ani se vám do toho pomiliónté nechce, udělejte to jinak. Začněte třídit.

Udělejte dvě hromady – na jednu dejte hračky, s nimiž si děti hrají, na druhou ty, o které už dávno ztratily zájem. V ideálním případě by ta druhá měla být větší. Poničené hračky bez milosti vyhazujte. Vše z druhé hromady pak vezměte a pečlivě zabalte.

Po Česku funguje mnoho charitativních organizací, je tu mnoho zařízení pro sirotky a další instituce, kde z vašich věcí budou děti nadšené – tak dlouho neváhejte a hned vyrazte.

Začněte být minimalisty

Zbyla vám menší polovina hraček a věcí? Výborně. Teprve teď je začněte uklízet. A s podivem asi zjistíte, že vaše děti po těch vyřazených hračkách ani nezafňukají. Většina dětí má totiž hraček víc než potřebuje.

Takže pokud průběžně budete nalézat ty, které se jen povalují a překážejí, šup s nimi zase do tašky – a časem budete mít další nálož hraček pro dětské domovy nebo jiné instituce.

Dětskému pokojíčku tato čistka velmi prospěje. Stane se vzdušnějším, prostornějším a přehlednějším. Vám i dětem se bude víc líbit, hračky nebudou všude překážet a budou tam jen ty, s nimiž si děti skutečně hrají a které mají rády. Stát se v tomto ohledu minimalisty je víc než výhodné – pro rodiče i pro děti.

Vylepšení pokojíčku

I váš pokojíček díky tomuto zásadnímu kroku může vypadat bryz jako ty nádherné dětské pokoje z katalogů a reklam. Stačí už jen málo.

Vhodným doplňkem je velkoformátová tapeta na jednu stěnu s dětskými motivy. Bílým stěnám to dodá živost a děti potěší.

Na další stěnu můžete zase umístit několik tematicky stejných nálepek, ideálně vinylových nebo jiných odolných, které mohou být i naučné.

Na podlahu můžete položit kusový koberec se silnicemi, na kterém si děti náramně vyhrají. Případně se dělají i kusové koberce, na nichž můžete hrát deskové hry (například Člověče, nezlob se).

A pokud máte nedostatek místa na hračky, výhodnou pomocí jsou různé závěsné sítě a systémy, do nichž se dají naházet třeba plyšové hračky, aby nebyly všude možně. A pokojíček bude rázem vypadat jako nový.

Přečtěte si u nás taktéž Vezměte si večer a dejte si terasu, kus nebe a něco k pití. Nebo se inspirujte Jak využít podkroví.

Fotografie