Články & návody

Firmy pro Vás

HW-PANTY, spol. s r.o. - Vysoušení vlhkého zdiva.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - Hliníková a plastová okna Ostrava. Okna vhodné i do pasivních domů.

Klempířství Dambor - klempířské práce v Brně a okolí. Obraťte se s důvěrou na náš tým zkušených profesionálů

 

Vychytávky na zahradu

Zakládáme nový trávník: Od setí až po první sečení

31. 3. 2019

Nejvhodnějším obdobím pro založení trávníků je jaro, nejlépe duben či květen. Na jaře má půda ideální vlastnosti pro osev, jelikož je již dostatečně prohřátá a zároveň vlhká. Vysévat ovšem můžete i koncem léta, přesněji v září a říjnu. Pokud však plánujete instalaci zavlažovacího systému, je celkem jedno kdy s osevem začnete, jelikož základní podmínky pro klíčení jsou hlavně dostatek vláhy a teplo. Čím je tepleji, tím vám trávník, za podmínek správného zalévání, rychleji poroste.

Zakládáme vlastní kompost

24. 3. 2016

Každý zahrádkář jistě potvrdí, že kvalitní kompost je víc, než jakákoliv hnojiva. Jednak je kompost zdrojem vynikající zeminy vhodné nejen k doplňování půdy, ale také k přesazování rostlin, k vysazování stromků a keřů.

Nešlapte si po trávníku, využijte zahradní nášlapy

11. 3. 2016

Každý to známe ze svého okolí. Kolem domů či v parcích se vybudují chodníky, ovšem řada lidí si z pohodlnosti vyšlape nevzhledné cestičky v trávnících. Stejně tak ovšem mohou hyzdit vyšlapané pěšinky i trávník na vaší zahradě. Aby k tomu nedošlo a váš trávník byl vaší chloubou, můžete na nejfrekventovanější místa umístit nášlapy. 

Jak si vybudovat studnu

4. 3. 2016

Mít na svém pozemku vlastní studnu je velkou výhrou. V současné době, kdy ceny vodného a stočného neustále rostou, můžete díky vlastní vodě ušetřit velké peníze.