Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o. - Vysoušení vlhkého zdiva.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - Hliníková a plastová okna Ostrava. Okna vhodné i do pasivních domů.

Klempířství Dambor - klempířské práce v Brně a okolí. Obraťte se s důvěrou na náš tým zkušených profesionálů.

Dokurzu.cz - velký výběr rekvalifikačních kurzů ve vašem kraji.

NESTSERVICE s.r.o. - stavíme monolitické betonové stropy po celé ČR.

Švec beton - unikátní designové betonové schodiště. Realizace po celé ČR.

TOKAREX spol. s r.o. - realizace anhydritové podlahy po celé ČR.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečovací systémy Brno.

Vychytávky na zahradu

Sklep pod domem – dobrý nápad nebo ne?

Všimli jste si, jak v hollywoodských filmech obvykle hledají lidé spásu před katastrofou ve sklepě, který je přímo pod jejich domem? V Česku to až tak časté řešení není. Ale pokud budete stavět, stojí za to zvážit tuto sklepní variantu.

Zakládáme nový trávník: Od setí až po první sečení

Nejvhodnějším obdobím pro založení trávníků je jaro, nejlépe duben či květen. Na jaře má půda ideální vlastnosti pro osev, jelikož je již dostatečně prohřátá a zároveň vlhká. Vysévat ovšem můžete i koncem léta, přesněji v září a říjnu. Pokud však plánujete instalaci zavlažovacího systému, je celkem jedno kdy s osevem začnete, jelikož základní podmínky pro klíčení jsou hlavně dostatek vláhy a teplo. Čím je tepleji, tím vám trávník, za podmínek správného zalévání, rychleji poroste.

Zakládáme vlastní kompost

Každý zahrádkář jistě potvrdí, že kvalitní kompost je víc, než jakákoliv hnojiva. Jednak je kompost zdrojem vynikající zeminy vhodné nejen k doplňování půdy, ale také k přesazování rostlin, k vysazování stromků a keřů.

Nešlapte si po trávníku, využijte zahradní nášlapy

Každý to známe ze svého okolí. Kolem domů či v parcích se vybudují chodníky, ovšem řada lidí si z pohodlnosti vyšlape nevzhledné cestičky v trávnících. Stejně tak ovšem mohou hyzdit vyšlapané pěšinky i trávník na vaší zahradě. Aby k tomu nedošlo a váš trávník byl vaší chloubou, můžete na nejfrekventovanější místa umístit nášlapy. 

Jak si vybudovat studnu

Mít na svém pozemku vlastní studnu je velkou výhrou. V současné době, kdy ceny vodného a stočného neustále rostou, můžete díky vlastní vodě ušetřit velké peníze.