Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o. - Vysoušení vlhkého zdiva.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - Hliníková a plastová okna Ostrava. Okna vhodné i do pasivních domů.

Klempířství Dambor - klempířské práce v Brně a okolí. Obraťte se s důvěrou na náš tým zkušených profesionálů.

Dokurzu.cz - velký výběr rekvalifikačních kurzů ve vašem kraji.

NESTSERVICE s.r.o. - stavíme monolitické betonové stropy po celé ČR.

Švec beton - unikátní designové betonové schodiště. Realizace po celé ČR.

TOKAREX spol. s r.o. - realizace anhydritové podlahy po celé ČR.

Komíny Plachý - nerezové komíny na míru konkrétním podmínkám.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečovací systémy Brno.

Proč je keramická dlažba pro terasu či balkon lepším řešením než betonová dlažba?

Stavíte nebo rekonstruujete terasu či balkon a stojíte nyní před zásadní otázkou? Keramická, či betonová dlažba? To je, oč tu běží. Tentokráte ale není dilema tak náročné na rozhodnutí, jako tomu bylo v Hamletovi. Přinášíme vám totiž nyní několik důvodů, proč se rozhodnout právě pro podlahu z keramické dlažby.

Keramická dlažba má oproti betonové několik pozitivních vlastností, které dobré zvážit a promyslet, než se pustíte do realizace projektu. Keramické dlaždice jsou například mnohem lehčí než množství betonu potřebného k pokrytí stejně velké plochy. Docílíte tím tedy mnohem menšího zatížení balkonu či terasy. Kromě toho, že je celkově lehčí, se na váze ušetří také tím, že podlahy z keramické dlažby není potřeba tak tlustá vrstva, jako je tomu u betonové podlahy. Ulevíte zátěži balkonu, či terasy, a zároveň ušetříte také na výšce ke stropu. Keramická dlažba se tedy bude hodit zvláště tam, kde se počítá každý centimetr výšky od podlahy.

Když se řekne keramika, mnoho lidí si vybaví křehký keramický hrníček, který se velice snadno rozbije. U keramických dlaždic se však tohoto nemusíte bát, neboť jsou samy o sobě velmi pevné a odolné. Ani nepříznivé vnější vlivy, jako je například déšť, vítr či mráz, s keramikou dlážděnou podlahou nezamává.

Keramická podlaha se také mnohem lépe udržuje čistá. Díky svým vlastnostem totiž na rozdíl od betonu nevsakuje, stačí ji tedy omývat vodou. Beton je třeba v rámci údržby navíc také impregnovat, a i jinak o něj více pečovat.

Co je jistě dalším důležitým parametrem je vzhled podlahy. A keramická dlažba poskytuje nepřeberné množství možností. Může být zdobena různými ornamenty, a zároveň může imitovat spoustu jiných materiálů – dřevo, kámen atd. Právě dřevěná imitace je mezi zákazníky velmi oblíbená. Už jenom proto, že tato imitace je opravdu věrná. Velké formáty nabízí ještě více možností a vzorů, a tak si nakonec vybere jistě každý.

Fotografie