Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o. - Vysoušení vlhkého zdiva.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - Hliníková a plastová okna Ostrava. Okna vhodné i do pasivních domů.

Klempířství Dambor - klempířské práce v Brně a okolí. Obraťte se s důvěrou na náš tým zkušených profesionálů.

Dokurzu.cz - velký výběr rekvalifikačních kurzů ve vašem kraji.

NESTSERVICE s.r.o. - stavíme monolitické betonové stropy po celé ČR.

Švec beton - unikátní designové betonové schodiště. Realizace po celé ČR.

TOKAREX spol. s r.o. - realizace anhydritové podlahy po celé ČR.

Komíny Plachý - nerezové komíny na míru konkrétním podmínkám.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečovací systémy Brno.

Jak zabezpečit dům, když jedete na dovolenou?

Každý z nás se těší na zaslouženou dovolenou. Co nás však ale může v té nedočkavosti a nadšení z blížícího se odpočinku trochu znervózňovat, je obava o vlastní majetek. Pojďme si tedy říct, jak nejlépe zabezpečit dům před odjezdem na dovolenou.

Existuje několik typů, kterými byste se měli vždy řídit, když opouštíte svůj domov:

  1. Cenné věci jako šperky, drahé hodinky nebo snad i peníze, rozhodně nenechávejte nikde volně v domě. Ideálním místem pro vaše cennosti je domácí trezor nebo pak úschovna. Při nejmenším je ale alespoň nenechávejte povalovat na očích, a ještě k tomu hned za oknem.
  2. To platí i pro větší cennosti jako je elektronika. Zvláště pokud bydlíte v domě, nenechávejte na stole ani váš notebook. Byl by tak zbytečným lákadlem pro případného zloděje.
  3. Před odchodem zkontrolujte všechny zámky a okna, popřípadě jiná místa, kudy by zloději mohli jednoduše vniknout do vašeho bytu nebo domu.
  4. Pokud máte zahradu, ani tam byste neměli nechávat dostupné dražší věci. Raději zajistěte i své nářadí, nástroje nebo sportovní vybavení. A nenechávejte tam ležet ani věci, které by zloději mohly usnadnit jeho práci. Třeba nepoklizený žebřík jasně láká k vniknutí do domu skrz okno v patře.
  5. Simulujte svou přítomnost doma. Postačí vám k tomu automatické časovače, které spustí světlo nebo televizi. Sousedy požádejte o pomoc, aby vám vybrali schránku a občas se podívali, jestli se okolo vašeho domu neděje něco podezřelého.
  6. Opatrně na sociální sítě. Možná by bylo lepší zážitky sdílet až po návratu domů.

Pokud však ale chcete být úplně v klidu, rozhodně se vyplatí investovat a pořídit si kamerové zabezpečení domu. I z dálky můžete sledovat, jestli je u vás doma všechno v pořádku, a tak vás na vaší dovolené nebude trápit nejistota a možné obavy, že až se vrátíte domů, nic nebude tak, jako tomu bylo před vaším odjezdem. A vy už se nikdy nebudete muset bát, že nevíte, co se děje u vás doma.

Fotografie