Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o. - Vysoušení vlhkého zdiva.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - Hliníková a plastová okna Ostrava. Okna vhodné i do pasivních domů.

Klempířství Dambor - klempířské práce v Brně a okolí. Obraťte se s důvěrou na náš tým zkušených profesionálů.

Dokurzu.cz - velký výběr rekvalifikačních kurzů ve vašem kraji.

NESTSERVICE s.r.o. - stavíme monolitické betonové stropy po celé ČR.

Švec beton - unikátní designové betonové schodiště. Realizace po celé ČR.

TOKAREX spol. s r.o. - realizace anhydritové podlahy po celé ČR.

Komíny Plachý - nerezové komíny na míru konkrétním podmínkám.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečovací systémy Brno.

Pojistěte si správně vaše bydlení

Žít bez velkého strachu, znamená žít s dobrou pojistkou majetku. Stát se totiž může mnoho nečekaných událostí, při kterých dojde ke zničení vašich drahocenných věcí. Stačí silný poryv větru, který poničí střechu, silný déšť, který vytopí sklep i přízemí či cokoliv jiného. Během několika vteřin můžete být i bez domova. Jediný efektní způsob ochrany představuje řádné pojištění.

Existují hned 3 varianty pojištění!

Ze všeho nejdříve si musíte vybrat správný typ pojistky. Jako nutný základ se sjednává pojištění rodinného domu nebo bytu v podobě pojištění nemovitosti. To se vztahuje na nemovitost jako takovou, většinou kryje i škody na vybavení zahrady, menších stavbách (septik, garáž apod.) a na rostlinných kulturách a anténních systémech. Je možné ho sjednat pro dům, byt i chatu.

Druhým typem je pojištění domácnosti, které se vztahuje na škody na věcech movitých. Do třetice je tu pojištění majetku. To funguje jako kombinace obou předchozích typů.

Dejte si pozor na cenu!

Pojišťovny svádí boj o každého zákazníka, mnohdy lákají na výhodnou cenu. Nenechte se ošálit, než cokoliv podepíšete, přečtěte si VPP pro majetkové pojištění, pro pojištění nemovitosti apod. Najdete v nich jasně definováno, na jaké situace se pojistka vztahuje. Zaměřte se na cenu, konkurenční nabídky se liší i o několik tisíc korun. Pro určení ceny je rozhodující velikost obytné plochy a hodnota nemovitosti či majetku. Nikdy se nesnažte údaje zkreslovat, protože tím škodíte jen sami sobě.

Populární varianta

Mezi oblíbené pojištění bydlení patří v současné době pojistka Bezpečný domov od Ergo. Má výhodnou cenu i podmínky. Každý navíc dostane zdarma hned 4 bonusy. Jedná se o pojistku vedlejší stavby a garáže do 50 m2 plochy, asistenční službu 24 hodin denně, pojistku bez limitů na elektroniku, sklo a stavební součásti a ještě pojištění odpovědnosti (více o něm zde) s limitem do 3 000 000 Kč.

Fotografie