Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o. - Vysoušení vlhkého zdiva.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - Hliníková a plastová okna Ostrava. Okna vhodné i do pasivních domů.

Klempířství Dambor - klempířské práce v Brně a okolí. Obraťte se s důvěrou na náš tým zkušených profesionálů.

Dokurzu.cz - velký výběr rekvalifikačních kurzů ve vašem kraji.

NESTSERVICE s.r.o. - stavíme monolitické betonové stropy po celé ČR.

Švec beton - unikátní designové betonové schodiště. Realizace po celé ČR.

TOKAREX spol. s r.o. - realizace anhydritové podlahy po celé ČR.

Komíny Plachý - nerezové komíny na míru konkrétním podmínkám.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečovací systémy Brno.

Jak uklízí koupelnu profík? Chytře…

Také je úklid koupelny jednou z činností, které nepovažujete zrovna za oblíbené? Jenže je to mnohem méně bolestivé, pokud to děláte pravidelně, než když se k tomu dostanete jednou za čas. Pokud si vytvoříte vlastní systém, uvidíte, že to nakonec není takový horor.

Při jakémkoliv úklidu domácnosti existuje jedno zlaté pravidlo. Začínat odshora. To znamená, že nejdříve je třeba utřít prach, který je v koupelně obzvláště otravný. Z toho důvodu je určitě lepší vyvarovat se nějakému vystavování věcí a vše uložit do skříněk a šuplíků. Ještě před tím však můžete použít čisticí prostředek pro odpady. Ten bude pracovat za vás, zatímco se budete věnovat jiným potřebným místům.

Dále můžete pokračovat svislými povrchy. Pokud to neplánujete vzít z gruntu, je dobré umýt a vyleštit alespoň ušmudlaná místa. Ty se vyskytují nejčastěji kolem vypínačů a ručníků, ale i umyvadla a úchytů skříněk. Drobnosti z umyvadla, poliček a skříněk můžete také čas od času otřít nebo umýt v umyvadle.

A nakonec se pustíte do čištění vany popřípadě sprchového koutu a umyvadla. Tuto sanitu je dobré omýt přípravkem, který odstraňuje vodní kámen. Nevynechejte ani na baterie. Pokud nemáte umyvadlo zasazené ve skříňce, nezapomeňte je omýt i zespodu a následně otřít do sucha. Drobné záhyby a místa, kam se špatně dostává, můžete vyčistit starým kartáčkem na zuby.

Pokud máte v koupelně i toaletu, nyní je ta správná chvíle, pustit se do jejího čištění. Práci si můžete ulehčit tak, že ještě před úklidem umyvadla do záchodu nalijete gelový čistící přípravek na WC, který tak má čas působit.

Následně se pustíme do leštění zrcadla a případných dalších skleněných předmětů. Výborné jsou pro toto papírové ubrousky, protože nepouští chlupy. A další jejich výhodou je, že jsou po ruce vždy připravené a nemusíte je pak prát.

Jestliže máte více času nebo je to již třeba, umyjte také radiátor, vypínače i zásuvky a vnitřky skříněk a šuplíků a také vstupní dveře. Pak porovnejte ručníky a provoňte koupelnu pro dobrý pocit a hezký pohled.

Celý úklid končíme u podlahy. Vyměníme sáček v odpadkovém koši, pokud jej v koupelně máme. Z podlahy odstraníme všechny věci a povrch můžeme nejdříve vysát a následně umýt mopem nebo hadrem. Až to uschne, vraťte zpět koš a kobereček a pokochejte se pohledem na uklizenou a hlavně čistou a voňavou koupelnu.

Malá rada na závěr, pokud se vám něco nedaří vyčistit napoprvé, opakujte postup vícekrát, rozhodně neprodlužujte dobu působení zvoleného čisticího prostředku. Mohli byste litovat.

Jde vám hlava kolem už při čtení postupu úklidu? A dělá se vám zle, při představě kolik času byste tímto promrhali? Raději budete s rodinou nebo si jinak užijete svého drahocenného volného času? Obraťte se na odborníky. Spolehlivou úklidovou firmu najdete jistě i ve vašem blízkém okolí. Například pracovníci firmy Míka Servis vám rádi přispěchají na pomoc. V malíku mají jak úklid v domácnostech tak i v kancelářských nebo komerčních prostorách. 

Fotografie