Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o. - Vysoušení vlhkého zdiva.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - Hliníková a plastová okna Ostrava. Okna vhodné i do pasivních domů.

Klempířství Dambor - klempířské práce v Brně a okolí. Obraťte se s důvěrou na náš tým zkušených profesionálů.

Dokurzu.cz - velký výběr rekvalifikačních kurzů ve vašem kraji.

NESTSERVICE s.r.o. - stavíme monolitické betonové stropy po celé ČR.

Švec beton - unikátní designové betonové schodiště. Realizace po celé ČR.

TOKAREX spol. s r.o. - realizace anhydritové podlahy po celé ČR.

Komíny Plachý - nerezové komíny na míru konkrétním podmínkám.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečovací systémy Brno.

Na rizikové kácení a ořez stromů si pozvěte odborníka

Pokud máte na svém pozemku strom, který ohrožuje vaše zdraví nebo váš majetek, měli byste to řešit co nejrychleji, než dojde k nějakým ujmám a škodám. Určitě neriskujte a raději se vyhněte nežádoucím situacím, které by mohli vést k tragické nehodě. Nejlépe uděláte, když je necháte odborně pokácet. Stačí oslovit profesionály, kteří mají zkušenosti a na rizikové kácení stromů jsou odborníky.

Nejste si jisti, kdy je třeba strom pokácet? Podívejte se na několik nejčastějších důvodů, kdy je třeba zasáhnout a rozhodnout se strom pokácet.

Starý strom

Každý strom stárne a postupně jej oslabují různé nemoci, například dřevokazné houby. Tak se za tu dobu uvnitř mohou vytvořit různé dutiny a strom samotný pak ztrácí stabilitu. Větve mohou uhnívat stejně tak jako jeho kořeny.

Špatně naplánovaná výsadba stromu

Špatně rozvržená výsadba se projeví až po delší době. Špatně umístěný strom vyroste a jeho kořenová část může začít narušovat statiku budovy. Popřípadě jeho vzrůst může být příliš blízko elektrickému vedení či stavbě jako takové. I v tomto případě je třeba jej nechat odborně pokácet nebo ořezat.

Strom ohrožující stavbu nebo zdraví člověka

Strom se může nebezpečně naklánět směrem k domu. Zvláště je-li pak suchý nebo nemocný, jedná se o nebezpečnou situaci. Strom může být také poničen vichřicí. Ale problém je, i pokud vám stíní a do domu se tak nedostane dostatečné množství denního světla.

Kácení a ořez stromů se na první pohled možná může zdát jako jednoduchá záležitost. Ale věřte, že nic není dál od pravdy. Někdy je třeba strom odstraňovat po částech jindy zase naopak celý najednou, ale taky, aby neohrozil životy nebo stavby v okolí. Skutečně jde o nebezpečnou a vysoce specializovanou činnost, kterou by měl vykonávat pouze profesionál se zkušenostmi. Ten ví, jaké je třeba dodržet normy a také má pojištění pro případ nehody. Je vybaven tím správným načiním a zkušenostmi. 

Fotografie