Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o. - Vysoušení vlhkého zdiva.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - Hliníková a plastová okna Ostrava. Okna vhodné i do pasivních domů.

Klempířství Dambor - klempířské práce v Brně a okolí. Obraťte se s důvěrou na náš tým zkušených profesionálů.

Dokurzu.cz - velký výběr rekvalifikačních kurzů ve vašem kraji.

NESTSERVICE s.r.o. - stavíme monolitické betonové stropy po celé ČR.

Švec beton - unikátní designové betonové schodiště. Realizace po celé ČR.

TOKAREX spol. s r.o. - realizace anhydritové podlahy po celé ČR.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečovací systémy Brno.

Betonová stěrka na podlahu – moderní, odolná a designová varianta

Vlastnosti betonových stěrek

Betonové stěrky na podlahu jsou vlastně mikrocementové směsi na bázi polymeru. Výsledkem jejich přípravy je tvrdý povrch, který se stává odolným proti opotřebení, chemikáliím a vodě. I přesto je však třeba mít na paměti, že se jedná o tenkovrstvý materiál v maximální tloušťce 3 mm. Betonové stěrky jsou také odolné vůči teplotním změnám, tudíž se hodí i do koupelen nebo kuchyní.

Možnosti použití betonových stěrek

Betonové stěrky lze použít v jakémkoli interiéru, od bytů a rodinných domů až po kanceláře a komerční prostory. Jsou nenasákavé, takže své místo najdou dokonce i v exteriéru. Hodí se zejména do prostor, kde je požadována odolnost a snadná údržba, které velmi napomáhá bezspárovost betonových stěrek.

Betonové stěrky v kuchyni a koupelně

Betonové stěrky jsou skvělou volbou pro podlahy v kuchyni a koupelně. Jsou odolné proti vodě, chemikáliím a určitému opotřebení, takže se nemusíte bát, že by se poškodily při běžném používání.

Betonové stěrky v obývacím pokoji a ložnici

Betonové stěrky lze použít i v obývacím pokoji a ložnici. Dodají prostoru moderní a elegantní vzhled.

Aplikace betonové stěrky

Aplikace betonové stěrky je poměrně rychlá, takže na skvělý nový design dlouho čekat nebudete. Nejprve si připravíme podklad - musí být suchý, rovný a bez prachu. Poté naneseme vrstvu betonové stěrky a pečlivě ji vyhladíme.

Údržba betonových stěrek

Betonové stěrky jsou velmi snadné na údržbu. Stačí je pravidelně vysávat a otřít vlhkým hadrem. Jejich velkou výhodou je, že nemají spáry, ve kterých by se držely nečistoty nebo by dokonce došlo k jejich zabarvení.
Betonové stěrky jsou moderním, poměrně odolným a designovým řešením pro podlahy a mezi materiály rozhodně vynikají. Navíc tvoří bezespárý povrch, takže se snadněji udržují. Hodí se tak do jakéhokoli interiéru. Pokud hledáte podlahu, která bude vypadat dobře a dlouho vydrží, betonová stěrka je skvělou volbou.

Fotografie