Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o. - Vysoušení vlhkého zdiva.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - Hliníková a plastová okna Ostrava. Okna vhodné i do pasivních domů.

Klempířství Dambor - klempířské práce v Brně a okolí. Obraťte se s důvěrou na náš tým zkušených profesionálů.

Dokurzu.cz - velký výběr rekvalifikačních kurzů ve vašem kraji.

NESTSERVICE s.r.o. - stavíme monolitické betonové stropy po celé ČR.

Švec beton - unikátní designové betonové schodiště. Realizace po celé ČR.

TOKAREX spol. s r.o. - realizace anhydritové podlahy po celé ČR.

Komíny Plachý - nerezové komíny na míru konkrétním podmínkám.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečovací systémy Brno.

Kouzlo umělých květin pro váš domov

Věrná napodobenina

S umělými květinami jsme se setkali nejspíš už všichni. A obvykle jsme na první pohled dokázali identifikovat, že jsou vyrobené z umělé hmoty – nevypadaly totiž vůbec přirozeně, a to jak barvami, tak typem zpracování. Takové typy umělých květin jsou většinou velmi levné, často dost nevkusné, mnohdy se prodávají na tržnicích nebo v obchodech se smíšeným zbožím a spousta z nás si neumí představit, že by si něco takového dala domů a chlubila se tím před návštěvami. Ale ne všechny umělé květiny jsou takto neprofesionálně zpracované. Existují totiž i takové, které na první pohled od skutečných nerozeznáte – a ty se mohou stát vhodnou, velmi vkusnou a trvalou dekorací našich domovů i pracoven.

Dlouhá životnost

Jednou z hlavních výhod umělých květin je jejich životnost – dokud je nezničíte, můžou v podstatě navždy zkrášlovat váš životní prostor. Skutečné květiny jsou sice obvykle krásnější a hezky voní, ale zvlášť ty řezané dlouho nevydrží (a ty v květináči zase vyžadují pravidelnou péči). Umělé květiny v hezkém designu a kvalitním provedení je možné třeba i umístit na hrob a už se nemusíte starat o jejich pravidelné zalévání. A zalévat je nemusíte ani doma – ani jinak opečovávat, stříhat, přihnojovat a tak dále.

Odolnost

Normální květiny jsou velmi křehké. Může je poškodit nevhodné zacházení, ale i povětrnostní podmínky. Mohou chřadnout kvůli nadbytku nebo nedostatku slunce, musejí se zalévat přesně podle jejich potřeb – jinak zahynou. U umělých květin nic z toho řešit nemusíte.

Jsou velmi odolné vůči povětrnostním podmínkám, neřeší slunce, stačí je jen jednou za čas oprášit nebo omýt pod tekoucí vodou. Svůj vzhled si uchovávají bez ohledu na to, kde je máte umístěné a jak dlouho je máte. Jediné, co těm méně kvalitním může vadit, je slunce – mohou kvůli němu blednout jejich umělé barvy.

Nutnost investice

I když jsou umělé květiny velmi praktické a mohou zajímavě ozdobit náš domov, prostor pod altánem, terasou či kancelář, mají také určité nevýhody. Tou zásadní je, že mohou vypadat uměle a nepřirozeně. Zvlášť ty levné už z dálky vypadají uměle. Ale pokud se odhodláte investovat do nich vyšší částky a koupíte si květiny, které jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a na první pohled si s nimi výrobce dal hodně práce, budou potěchou pro vaše oko.

Tato investice nemusí být nízká, zvlášť pokud takových umělých květin pořizujete více nebo si chcete koupit třeba umělý stromek – ale zase v nich získáte trvalou hodnotu a dlouho vám vydrží (ostatně, živé květiny také nepatří k nejlevnějším a zvlášť životnost těch řezaných je v řádu několika dnů).

Přečtěte si také Zahradní práce v listopadu nebo Procházka růžovým sadem na vlastní zahradě.

Fotografie