Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o. - Vysoušení vlhkého zdiva.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - Hliníková a plastová okna Ostrava. Okna vhodné i do pasivních domů.

Klempířství Dambor - klempířské práce v Brně a okolí. Obraťte se s důvěrou na náš tým zkušených profesionálů.

Dokurzu.cz - velký výběr rekvalifikačních kurzů ve vašem kraji.

NESTSERVICE s.r.o. - stavíme monolitické betonové stropy po celé ČR.

Švec beton - unikátní designové betonové schodiště. Realizace po celé ČR.

TOKAREX spol. s r.o. - realizace anhydritové podlahy po celé ČR.

Komíny Plachý - nerezové komíny na míru konkrétním podmínkám.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečovací systémy Brno.

Trendy zahradní nábytek. Jak si ho vybrat?

Volba není snadná

Řekne se to snadno – koupíme si nový zahradní nábytek. Ale pak jdete do obchodu a nestačíte se divit. Jak najít ten nejlepší? Je tam tolik různorodých a krásných kousků. Vzít raději celou sestavu nebo jen jednotlivé kusy? S polštáři nebo bez? Z jakého materiálu? Jak velký? Skládací nebo ne? V jakých barvách?

Je to zkrátka náročné. Takže ještě než vyrazíte, měli byste si ujasnit, co by se vám nejvíc líbilo. A pak jít skoro na jistotu.

Zahradní sestava

Zahradní sestava nábytku je skvělou volbou pro ty, kdo hledají zahradní nábytek pro větší venkovní prostory. Nejde jen o terasy, ale klidně i zahrady jako takové. Tyto sestavy obvykle obsahují několik kusů nábytku a jejich součástí nejsou jen židle a stůl, ale často i pohovky, křesla a další doplňky. Když je umístíte na zahradu, vypadají jakožto celek bezvadně a poskytují dostatek místa k sezení pro vás i pro případné hosty.

Židle a stůl

Leckdo má pod altánem nebo na terase méně místa, takže místo velké sestavy nábytku upřednostní klasiku – stůl a židle. Vše si můžete koupit buď kusově nebo jako sadu. Stoly se vyrábějí v různých velikostech a počet židlí si můžete koupit podle vlastních potřeb. Někomu stačí dvě židličky, jiní jich potřebují šest. Nebo můžete jakožto alternativu zvolit lavici místo židlí. Všechny tyto kousky jsou obvykle vyrobené z lehkých a odolných materiálů jako je kov, dřevo nebo (umělý) ratan.

Houpací křesla a lavice

Domů se vám možná houpací křeslo nevejde ani nehodí, ale proč si ho nepořídit na terasu? Dělají se ve stojacích i závěsných variantách, v různých tvarech a designech. Nabízejí příjemné posezení, lehké pohoupání a naprostou letní pohodu. Totéž ostatně platí o houpacích lavicích, které jsou skvělou volbou, pokud je vás doma víc a o jedno houpací křeslo byste se neustále hádali. Nebo zkombinujte obojí – máte-li dostatek místa.

Lehátka jsou klasika

Letní lenošení a opalování se neobejde bez stylového lehátka. Jedná se o ideální volbu pro všechny, kdo chtějí relaxovat na slunci nebo číst si knihu či časopis v naprostém pohodlí. Lehátka většinou mají pevný rám a několik odnímatelných polštářů pro pohodlné sezení a ležení. Většinou se také dají různě nastavovat a obvykle i složit pro snazší přenášení a uklízení.

A co gril?

Ačkoliv to není tradiční kus zahradního nábytku, gril je velmi oblíbeným příslušenstvím na zahradu nebo terasu. Pokud ho tedy ještě nemáte, měli byste si ho spolu s nábytkem pořídit. Grily se prodávají v různých velikostech a stylech, od malých až po velké venkovní grily, jsou na plyn, elektřinu i dřevěné uhlí a můžete na nich připravovat spoustu dobrot – nejen maso.

Přečtěte si také Ratanový nábytek - umělý nebo pravý ratan? nebo Procházka růžovým sadem na vlastní zahradě.

Fotografie