Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o. - Vysoušení vlhkého zdiva.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - Hliníková a plastová okna Ostrava. Okna vhodné i do pasivních domů.

Klempířství Dambor - klempířské práce v Brně a okolí. Obraťte se s důvěrou na náš tým zkušených profesionálů.

Dokurzu.cz - velký výběr rekvalifikačních kurzů ve vašem kraji.

NESTSERVICE s.r.o. - stavíme monolitické betonové stropy po celé ČR.

Švec beton - unikátní designové betonové schodiště. Realizace po celé ČR.

TOKAREX spol. s r.o. - realizace anhydritové podlahy po celé ČR.

UNITEL elektro, s.r.o. - zabezpečovací systémy Brno.

Originální tipy pro domov

Jak zabezpečit dům, když jedete na dovolenou?

Každý z nás se těší na zaslouženou dovolenou. Co nás však ale může v té nedočkavosti a nadšení z blížícího se odpočinku trochu znervózňovat, je obava o vlastní majetek. Pojďme si tedy říct, jak nejlépe zabezpečit dům před odjezdem na dovolenou.

Výhody rekonstrukce bytového jádra

Důvodů pro rekonstrukci bytového jádra může být mnoho. Pravdou je, že tato úprava vždy posune byt na vyšší úroveň. Nejen, že automaticky stoupne cena bytu, takže i z hlediska dlouhodobé investice je rekonstrukce bytového jádra výhodná, ale jednoduše obyvatelé bytu se v takovémto obydlí budou cítit mnohem lépe. Existuje mnoho dalších výhod rekonstrukce bytového jádra. Moderní bytové jádro prosvětlí domov, zútulní jej a v neposlední řadě jde o také o zhodnocení peněz.

Dřevěné podlahy a děti: Jde to dohromady?

Jedno z velkých dilemat při zařizování bytu, a dětských pokojů především, představuje výběr podlahy. Každý materiál a provedení má svá pro a proti. My bychom rádi vyzdvihli výhody dřevěné podlahy, o níž si stále ještě mnoho lidí myslí, že se speciálně do dětského pokoje vůbec, ale vůbec nehodí. Je to ale skutečně tak?

Proč je keramická dlažba pro terasu či balkon lepším řešením než betonová dlažba?

Stavíte nebo rekonstruujete terasu či balkon a stojíte nyní před zásadní otázkou? Keramická, či betonová dlažba? To je, oč tu běží. Tentokráte ale není dilema tak náročné na rozhodnutí, jako tomu bylo v Hamletovi. Přinášíme vám totiž nyní několik důvodů, proč se rozhodnout právě pro podlahu z keramické dlažby.

Jak uklízí koupelnu profík? Chytře…

Také je úklid koupelny jednou z činností, které nepovažujete zrovna za oblíbené? Jenže je to mnohem méně bolestivé, pokud to děláte pravidelně, než když se k tomu dostanete jednou za čas. Pokud si vytvoříte vlastní systém, uvidíte, že to nakonec není takový horor.

Vezměte si večer a dejte si terasu, kus nebe a něco k pití

Letní sezóna je tady a je nejvyšší čas na vylepšení vaší terasy, balkónu nebo zahrady nábytkem. Ať už máte rozlehlou oázu nebo malý balkón, zařízení několika kousky nábytku je zaručený způsob, jak si užít čerstvého vzduchu.

Zakládáme nový trávník: Od setí až po první sečení

Nejvhodnějším obdobím pro založení trávníků je jaro, nejlépe duben či květen. Na jaře má půda ideální vlastnosti pro osev, jelikož je již dostatečně prohřátá a zároveň vlhká. Vysévat ovšem můžete i koncem léta, přesněji v září a říjnu. Pokud však plánujete instalaci zavlažovacího systému, je celkem jedno kdy s osevem začnete, jelikož základní podmínky pro klíčení jsou hlavně dostatek vláhy a teplo. Čím je tepleji, tím vám trávník, za podmínek správného zalévání, rychleji poroste.

Zámečnické práce – pomoc nejen v krizových situacích

Možná se vám také někdy stalo, že jste si zabouchli klíče uvnitř. Nebo že se vám klíč dokonce zalomil v zámku a nemáte, jak se dostat domů. Nebo jsou vaše zámky již staré a potřebují výměnu. Se všemi těmito problémy vám zcela jistě pomůže zkušený zámečník.

Stavba rodinného domu na klíč ušetří čas

Zárukou rychlého a kvalitního bydlení je dnes pro mnohé rodiny výběr novostavby na klíč. Pokud osloví stavební firmu, která se specializuje na stavby na klíč, získají zároveň jistotu kvalitní práce a dočkají se spokojeného bydlení v novém domově v rekordním čase.

Demolice nemovitostí

Většina z nás touží po vlastním bydlení. Se zvyšujícím se počtem lidí se ovšem prázdná parcela na pěkném místě blízko centra města stává nedostižným snem. Ještě tak domeček nebo byteček po babičce, ale i babičky, po kterých by se dalo dědit, jsou nedostatkovým zbožím. Řešením je koupě neobyvatelné nemovitosti, její zbourání a postavení nové.

Kuchyně, kde se dobře daří

Pořizování kuchyně přesně podle našich představ, může znamenat větší problém, než se zdá. Poradíme Vám jak vybrat, ale nepřebrat.

Vůně starých časů díky renovaci nábytku

Chcete renovovat byt a neutrácet peníze za nový nábytek? Dostali jste jako dárek starší truhlu nebo pěknou komodu a přemýšlíte, že se s její úpravou obrátíte na profesionální truhláře? Zkuste naplánovat rekonstrukci vlastními silami. Obrousit můžete také parkety v bytě nebo staré dveře. Vyberte si u nás vhodné brusivo a změňte styl Vašeho nábytku i celého interiéru.

Senior Park – moderní a bezpečné seniorské bydlení

Kdo se postará o mého domácího mazlíčka? V kolik budu muset chodit spát? A co můj oblíbený seriál v televizi? Právě tyhle otázky nedají spát nejednomu staršímu člověku, který rozhoduje o odchodu z domova do některého ze zařízení pro seniory.

Pojistěte si správně vaše bydlení

Žít bez velkého strachu, znamená žít s dobrou pojistkou majetku. Stát se totiž může mnoho nečekaných událostí, při kterých dojde ke zničení vašich drahocenných věcí. Stačí silný poryv větru, který poničí střechu, silný déšť, který vytopí sklep i přízemí či cokoliv jiného. Během několika vteřin můžete být i bez domova. Jediný efektní způsob ochrany představuje řádné pojištění.

Proč jsou pasivní domy výhodnou investicí?

O pasivních a nízkoenergetických domech se v současné době mluví a píše stále častěji, a to především o výhodách a přínosech, které tyto domy poskytují. Pokud tedy také patříte mezi ty, jež se poohlížejí po komfortním a příjemném bydlení pro sebe a svou rodinu, přečtěte si následující shrnutí všech benefitů, kterými se mohou tyto energeticky úsporné stavby pyšnit. 

Na co nezapomenout při plánování kuchyně?

Rozhodli jste se pro novou kuchyň, ale nevíte si rady s vybavením a uspořádáním? Kuchyň je místo, ve kterém trávíme mnoho času, zejména pokud je spojeno s jídelnou, zároveň se jedná o prostor, jehož vybavení je plně zatěžováno a vyžaduje praktické uspořádání, ve kterém se vždy rychle zorientujeme a vše potřebné rychle najdeme.